Privatemsg (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: More
bn: আরও

en: new
bn: নতুন

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Block
bn: ব্লক

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Unlimited
bn: অসীম

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট
