Privatemsg (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (271 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Public
hu: Nyilvános

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: new
hu: új

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: Tag
hu: Címke

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Archive
hu: Archiválás

en: URL
hu: Webcím

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Mail
hu: Levél

en: User
hu: Felhasználó

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Block
hu: Blokk

en: Privatemsg
hu: Magánüzenet

en: Read message
hu: Üzenet olvasása

en: Private messages
hu: Személyes üzenetek

en: Private message settings
hu: Személyes üzenetküldés beállításai

en: Inbox
hu: Bejövő

en: To
hu: Hova

en: Preview message
hu: Üzenet előnézete

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Fields
hu: Mezők

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Recipient
hu: Címzett

en: Role
hu: Szerepkör

en: Messaging
hu: Üzenetküldés

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Private message
hu: Személyes üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Clear
hu: Törlés

en: You
hu: Te

en: you
hu: Te

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: unblock
hu: feloldás

en: Limits
hu: Korlátok

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Reply
hu: Válasz

en: Usage
hu: Használat

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Mark as read
hu: Megjelölés olvasottként

en: Mark as unread
hu: Megjelölés olvasatlanként

en: Separate multiple names with commas.
hu: Vesszőkkel elválasztva több név is megadható.

en: Are you sure you want to delete this message?
hu: Ez az üzenet biztosan törölhető?

en: Allow private messages between users.
hu: Személyes üzeneteket engedélyez a felhasználók között.

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Unblock
hu: Feloldás

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Conversations
hu: Beszélgetések

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Started
hu: Indult

en: Send a message
hu: Egy üzenet küldése

en: Message body
hu: Üzenet törzse

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Message subject
hu: Üzenet témája

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: No messages available.
hu: Nincs elérhető üzenet.

en: No new messages
hu: Nincs új üzenet

en: Block a user
hu: Felhasználó tiltása

en: @interval ago
hu: @interval ideje

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Send PM
hu: Személyes üzenet küldése

en: Custom destination
hu: Egyéni cél

en:  and others
hu:  és egyebek

en: From !last
hu: Kitől: !last

en: Private message display template
hu: Személyes üzenet megjelenítési sablon

en: Choose the number of conversations that should be listed per page.
hu: Az egy oldalon felsorolandó társalgások számának kiválasztása.

en: Inform the user about new messages on login
hu: Értesítse a felhasználót az új üzenetekről belépéskor

en: This option can safely be disabled if the "New message indication" block is used instead.
hu: Ez a lehetőség biztonságosan kikapcsolható, ha az „Új üzenet jelzése” blokk van használatban helyette.

en: Configure fields
hu: Mezők beállítása

en: Select which columns/fields should be displayed in the message listings. Subject and Last updated cannot be disabled.
hu: Kiválasztható, hogy mely oszlopok és mezők jelenjenek meg az üzenetek listájában. A tárgy és az utolsó frissítés mezőket nem lehet letiltani.

en: Delete message
hu: Üzenet törlése

en: Write new message
hu: Új üzenet írása

en: A message has been sent to !recipients.
hu: Az üzenet az alábbiaknak lett elküdve: !recipients

en: Privatemsg links
hu: Privatemsg hivatkozások

en: New message indication
hu: Új üzenet jelzése

en: Thread %thread_id not found, unable to answer
hu: %thread_id szál nem található, nem lehet válaszolni

en: Query function %function does not exist
hu: %function lekérdezési függvény nem létezik

en: Messages (1 new) | Messages (@count new)
hu[0]: Üzenetek (1 új)
hu[1]: Üzenetek (@count új)

en: New message | New messages
hu[0]: Új üzenet
hu[1]: Új üzenetek

en: Configure private messaging settings.
hu: Személyes üzenetküldés beállítása.

en: Undo last thread action
hu: Utolsó szálművelet visszavonása

en: You have previously blocked "@author" from sending you any more messages. Are you sure you want to unblock this user?
hu: „@author” felhasználó üzenetküldése előzőleg blokkolva lett. A felhasználó blokkolása biztosan feloldható?

en: Unblock @author
hu: @author blokkolásának feloldása

en: Are you sure you want to block "@author" from sending you any more messages?
hu: „@author” felhasználó üzenetküldése biztosan blokkolható?

en: Block @author
hu: @author blokkolása

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
hu: @author felhasználó blokkolva a további üzenetküldéstől.

en: @author is now allowed to send you new messages.
hu: @author felhasználó most küldhet üzeneteket.

en: Block user messages
hu: Felhasználói üzenetek blokkolása

en: Allows users to block other users from sending them messages.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy blokkolják mások üzeneteit.

en: Subject of notification messages
hu: Az értesítő üzenet tárgya

en: Body of notification messages
hu: Az értesítő üzenet törzse

en: E-mail notify
hu: Email értesítés

en: Notifies users about new Private Messages via Email.
hu: E-mailben értesíti a felhasználókat új személyes üzenetekről.

en: Search message body
hu: Keresés az üzenet törzsében

en: WARNING: turning on this feature will slow down search performance by a large factor. Gets worse as your messages database increases.
hu: FIGYELEM: Ennek a lehetőségnek a bekapcsolása jelentősen lerontja a keresés teljesítményét. Egyre rosszabb lesz, ahogy növekszik az üzenet adatbázis.

en: Filter Messages
hu: Üzenetek szűrése

en: Filter Messages (Active)
hu: Üzenetek szűrése (Aktív)

en: Tags for this conversation
hu: Címkék ehhez a társalgáshoz

en: Tag this conversation
hu: Címke ehhez a társalgáshoz

en: Tag %tag was ignored because you do not have permission to create new tags.
hu: %tag címke figyelmen kívül lett hagyva címke létrehozási jogosultság hiányában.

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: Sent Messages
hu: Elküldött üzenetek

en: Allow users to filter messages using tags or other criteria.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára az üzenetek szűrését jelölőkkel vagy egyéb feltételek alapján.

en: Create tag
hu: Címke létrehozása

en: (1 new) | (@count new)
hu[0]: (1 új)
hu[1]: (@count új)

en: Flush deleted messages
hu: Törölt üzenetek végleges eltávolítása

en: Enable the flushing of deleted messages. Requires that cron is enabled
hu: Üzenetek végleges eltávolításának engedélyezése. Feltétele, hogy engedélyezve legyen a <em>cron</em>.

en: Flush messages after they have been deleted for more days than
hu: Üzenetek végleges eltávolítása, ha már több napja voltak törölve, mint

en: Maximum number of messages to flush per cron run
hu: Cron futásonként legfeljebb ennyi üzenet végleges eltávolítása

en: The previous action can be <a href="!undo">undone</a>.
hu: Az előző művelet <a href="!undo">visszavonható</a>.

en: Marked 1 thread as unread. | Marked @count threads as unread.
hu[0]: 1 szál olvasatlanként meg lett jelölve.
hu[1]: @count szál olvasatlanként meg lett jelölve.

en: Marked 1 thread as read. | Marked @count threads as read.
hu[0]: 1 szál olvasottként meg lett jelölve.
hu[1]: @count szál olvasottként meg lett jelölve.

en: Deleted 1 thread. | Deleted @count threads.
hu[0]: 1 szál törölve lett.
hu[1]: @count szál törölve lett.

en: Restored 1 thread. | Restored @count threads.
hu[0]: 1 szál visszaállítása megtörtént.
hu[1]: %count szál visszaállítása megtörtént.

en: This area is used to define user blocking rules for the Privatemsg module. Rules allow control of who may block messages from whom. By default all users are allowed to block messages from anyone else. However, a site may have groups of users that need to contact or get information to others, for example: the site may have administrative staff or be a forum with moderators. Groups of users are defined by roles, which can be managed on the <a href="@roles">roles configuration page</a>.
hu: Ez a terület arra szolgál, hogy felhasználó blokkolási szabályokat lehessen létrehozni a <em>Privatemsg</em> modulban. A szabályok megadják, hogy ki kinek az üzeneteit blokkolhatja. Alapértelmezés szerint minden felhasználó blokkolhatja bármely más felhasználótól érkező személyes üzeneteket. Mindazonáltal, egy webhelyen lehetnek olyan szerepkörök, amelyeknek kapcsolatba kell lépnie, vagy információt kell adnia mások számára, például a webhelyen lehet adminisztrációs személyzet, illetve lehet egy fórum, moderátorokkal. Felhasználók speciális szerepkörei a szerepkörökkel adhatók meg, és a <a href="@roles">szerepkörök beállítási oldalán</a> kezelhetőek.

en: Disallow blocking author
hu: Szerző blokkolása nem engedélyezett

en: Disallow sending message
hu: Üzenetküldés tiltása

en: Remove rule
hu: Szabály eltávolítása

en: If the author has the role
hu: Ha a szerző a megfelelő szerepkörben van

en: And the recipient has the role
hu: És a címzett a megfelelő szerepkörben van

en: No rules have been added. All users may block private messages from each other. To limit which users may be blocked, click 'Add new rule'.
hu: Nem lett szabály hozzáadva. Minden felhasználó blokkolhatja bármely más felhasználótól érkező személyes üzeneteit. Az „Új szabály hozzáadása” segítségével korlátozható, mely felhasználók blokkolhatók.

en: User blocking rules
hu: Felhasználók blokkolásának szabályai

en: Configure rules for which users may block each other.
hu: Szabályok beállítása, hogy mely felhasználók blokkolhatják egymást.

en: Notify users of new private messages by default
hu: Értesíti a felhasználót új üzenet érkezéséről alapértelmezés szerint

en: Receive email notification for incoming private messages
hu: Email küldése a bejövő személyes üzenetekről

en: No tags available.
hu: Nincs elérhető címke.

en: Edit @tag
hu: @tag szekesztése

en: Public tags are visible for all users, private tags are only visible if they use them.
hu: A nyilvános címkéket minden felhasználó láthatja, a személyes címkék csak akkor láthatók, ha használják őket.

en: Save tag
hu: Címke mentése

en: Tag already exists, choose a different name.
hu: A címke már létezik, másik nevet kell választani.

en: Tag updated.
hu: A címke frissítése megtörtént.

en: Tag created.
hu: A címke létrejött.

en: Are you sure you want to delete?
hu: Biztosan törölhető?

en: Tag has been deleted
hu: A címke törlése megtörtént.

en: Choose the default list option
hu: Alapértelmezés szerinti lista beállítás kiválasztása

en: Choose which of the two lists are shown by default when following the messages link.
hu: Itt megadható, hogy a két lista közül melyik legyen megjelenítve alapértelmezés szerint akkor, amikor az üzenetek hivatkozást követi.

en: Apply Tag
hu: Címke alkalmazása

en: Remove Tag...
hu: Címke eltávolítása...

en: Remove Tag
hu: Címke eltávolítása

en: The selected conversations have been tagged.
hu: A kiválasztott társalgások címkézése megtörtént.

en: The tag has been removed from the selected conversations.
hu: A címke eltávolítása sikeres volt a kiválasztott társalgásokból.

en: Configure tags.
hu: Címkék beállítása.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: By default, deleted messages are only hidden from the user but still stored in the database. These settings control if and when messages should be removed.
hu: Alapértelmezés szerint a törölt üzenetek csak a felhasználó számára láthatatlanok, de még tárolva vannak az adatbázisban. Ezek a beállítások szabályozzák, hogy milyen körülmények között lehet az üzeneteket ténylegesen törölni.

en: Threads per page
hu: Szálak száma egy oldalon

en: Number of messages on thread pages
hu: Üzenetek száma a szál kibontásánál

en: Threads will not show more than this number of messages on a single page.
hu: Szálon belül megjelenített üzenetek száma egy oldalon.

en: Display different amount of messages on first thread page
hu: Eltérő számú üzenet megjelenítése a szál első oldalán

en: By default, the first thread page shows the maximally allowed amount of messages. Enable this checkbox to set a different value.
hu: Alapértelmezés szerint a szál első oldala annyi üzenetet jelenít meg, amennyi a megjeleníthető üzenetek legnagyobb száma. A jelölőnégyzet kiválasztásával más érték adható meg.

en: Number of messages on first thread page
hu: Megjelenített üzenetek száma a szál első oldalán

en: The number of messages to be displayed on first thread page. Displays the newest messages.
hu: Megjelenített üzenetek száma a szál első oldalán. Csak legfrissebb üzenetek jelennek meg.

en: Display older messages
hu: Régebbi üzenetek megjelenítése

en: Display newer messages
hu: Újabb üzenetek megjelenítése

en: !previous_link Displaying messages @from - @to of @total !newer_link
hu: !previous_link @from – @to üzenet megjelenítése a teljes @total közül !newer_link

en: Delete this message for all users?
hu: Minden felhasználónál legyen törölve ez az üzenet?

en: Tick the box to delete the message for all users.
hu: A jelölőnégyzetet bejelölve az üzenet minden felhasználónál törlésre kerül.

en: Message has been deleted for all users.
hu: Az üzenet minden felhasználónál törlésre került.

en: Message has been deleted.
hu: Az üzenet törlése megtörtént.

en: Javascript block actions form
hu: <em>Javascript block actions</em> űrlap

en: Save filter
hu: Szűrő mentése

en: Send Privatemsg link
hu: Személyes üzenetküldési hivatkozás

en: Displays a link to send a private message to a user.
hu: Egy hivatkozást jelenít meg, amellyel személyes üzenet küldhető egy felhasználónak.

en: Define the text to use for the link title. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
hu: Meghatároz egy szöveget a hivatkozás címének. Használhatóak a helyettesítő vezérjelek is, bármelyik létező mező beszúrásához.

en: Pre-filled subject
hu: Előre kitöltött tárgy

en: Define the subject that will be pre-filled in the send message form. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
hu: Meghatározható a cím, ami előre ki lesz töltve az üzenetküldési űrlapon. Használhatóak a helyettesítő vezérjelek is bármelyik létező mező beszúrásához.

en: Return to view after message was sent.
hu: Az üzenet elküldése után visszatér a nézethez.

en: Should the user be redirected back to the current view when the message was sent.
hu: A felhasználót vissza kell irányítani az üzenet elküldése után a jelenlegi nézethez.

en: Add tag
hu: Címke hozzáadása

en: messages
hu: üzenetek

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Edit tag
hu: Címke szerkesztése

en: You have <a href="@messages">1 unread message</a>. | You have <a href="@messages">@count unread messages</a>
hu[0]: Üzenet értesítő: <a href="@messages">1 olvasatlan</a>.
hu[1]: Üzenet értesítő: <a href="@messages">@count olvasatlan</a>.

en: The body of the message.
hu: Az üzenet törzse.

en: The date the message was sent.
hu: Az üzenet elküldésének dátuma.

en: Send @name a private message
hu: Személyes üzenet küldése @name számára

en: Default redirection URL
hu: Alapértelmezés szerinti átirányítási webcím

en: Defines to which page users are sent after sending a new message. &lt;front&gt; can be used for the defined front page and &lt;new-message&gt; to redirect to the new message. Leave empty to disable the redirect.
hu: Meghatározza, hogy a felhasználót melyik oldalra kell küldeni egy új üzenet elküldése után. &lt;front&gt; használható a címlaphoz és &lt;new-message&gt; az új üzenethez történő átirányításhoz. Üresen hagyva nem lesz átirányítás.

en: Redirect replies too
hu: A válaszokat is irányítsa át

en: Also redirect to the defined page when replying.
hu: Válaszoláskor szintén irányítsa át a megadott oldalra.

en: Show preview button on compose form
hu: Mutassa az előnézet nyomógombot a szerkesztő oldalon

en: If checked, displays a preview button when sending new messages.
hu: Bekapcsolva megjelenik egy előnézet nyomógomb új üzenet küldésekor.

en: Token browser
hu: Vezérjel böngésző

en: Administer privatemsg
hu: Privatemsg adminisztrációja

en: Read private messages
hu: Személyes üzenetek olvasása

en: Read all private messages
hu: Minden személyes üzenet olvasása

en: Write new private messages
hu: Új személyes üzenetek írása

en: Delete private messages
hu: Személyes üzenetek törlése

en: Allow disabling private messages
hu: Személyes üzenetek tiltásának lehetősége

en: Reply to private messages
hu: Válasz a személyes üzenetekre

en: Use tokens in private messages
hu: Vezérjelek használata a személyes üzenetekben

en: Select text format for private messages
hu: Szövegforma kiválasztása a személyes üzenetekhez

en: Between !participants and !last
hu: Közöttük: !participants és !last

en: Enable private messages
hu: Személyes üzenetek engedélyezése

en: Processing recipients
hu: Címzettek feldolgozása

en: Recipient field
hu: Címzett mező

en: Message ID
hu: Üzenetazonosító

en: The unique ID of the message.
hu: Az üzenet egyedi azonosítója.

en: Thread ID
hu: Szálazonosító

en: The unique ID of the thread.
hu: A szál egyedi azonosítója.

en: URL that points to the message.
hu: Webcím, ami az üzenetre mutat.

en: The author of the message.
hu: Az üzenet szerzője.

en: The recipient of the message.
hu: Az üzenet címzettje.

en: INVALID TOKEN @token
hu: ÉRVÉNYTELEN VEZÉRJEL @token

en: Token @token
hu: Vezérjel @token

en: Note: Valid tokens will be replaced when a recipient is reading this message.
hu: Megjegyzés: Az érvényes vezérjelek ki lesznek cserélve, amikor a címzett olvassa ezt az üzenetet.

en: Private message ID
hu: Személyes üzenet azonosítója

en: Private message thread ID
hu: Személyes üzenet szálazonosítója

en: Private message author
hu: Személyes üzenet szerzője

en: Private message subject
hu: Személyes üzenet tárgya

en: Private message body
hu: Személyes üzenet törzse

en: Private message sent date
hu: Személyes üzenet küldési dátuma

en: Messaging systems.
hu: Üzenetküldő rendszerek.

en: The recipient field has been updated. You may now send your message.
hu: A címzett mező frissítve lett. Az üzenetet most el lehet küldeni.

en: Block user
hu: Felhasználó zárolása

en: Only users can be blocked.
hu: Csak felhasználókat lehet blokkolni.

en: You are not allowed to block !account.
hu: !account zárolása nem engedélyezett.

en: You have already blocked !account.
hu: !account már zárolva van.

en: You can not block yourself.
hu: Önmagát senki sem zárolhatja.

en: The following users do not exist: @invalid.
hu: A következő felhasználók nem léteznek: @invalid.

en: You are either not allowed to block these users or the users do not exist.
hu: Ezeket a felhasználókat vagy nem lehet zárolni, vagy a felhasználók nem léteznek.

en: Rebuild inbox
hu: Beérkező fiók újraépítése

en: One thread tagged. | @count threads tagged.
hu[0]: Egy szál címkézve lett.
hu[1]: @count szál címkézve lett.

en: Filter private messages
hu: Személyes üzenetek szűrése

en: Tag private messages
hu: Személyes üzenetek címkézése

en: Delete tag
hu: Címke törlése

en: %role (role)
hu: %role (szerepkör)

en: Recipient of the message.
hu: Az üzenet címzettje.

en: Reply to a message
hu: Válasz egy üzenetre

en: A message is sent
hu: Egy üzenet el lett küldve

en: By message text
hu: Üzenet szövege szerint

en: By subject
hu: Cím szerint

en: By participant
hu: Résztvevők szerint

en: By tags
hu: Címkék szerint

en: (modify tags)
hu: (címkék módosítása)

en: Deleted messages
hu: Törölt üzenetek

en: Message lists
hu: Üzenetlisták

en: Send this user a private message
hu: Személyes üzenet küldése a felhasználónak

en: Conversation settings
hu: Beszélgetés beállításai

en: Receive settings
hu: Fogadás beállításai

en: Send settings
hu: Küldés beállításai

en: Recipient settings
hu: Címzett beállításai

en: Configure limits
hu: Határok beállítása
