Privatemsg (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enabled
ro: Activat

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: new
ro: nou

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: Tag
ro: Marcaj

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Archive
ro: Arhivă

en: Display
ro: Afișaj

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Block
ro: Bloc

en: Private messages
ro: Mesaje private

en: To
ro: Către

en: Preview message
ro: Previzualizare mesaj

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Role
ro: Rol

en: Arguments
ro: Argumente

en: Messages
ro: Mesaje

en: Clear
ro: Elimină

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Date created
ro: Dată creată

en: Participants
ro: Participanţi

en: Reply
ro: Replică

en: Usage
ro: Utilizare

en: Execute
ro: Execută

en: Separate multiple names with commas.
ro: Separaţi adresele multiple cu virgule.

en: Are you sure you want to delete this message?
ro: Sunteţi sigur că vreţi să ştergeţi acest mesaj?

en: Send message
ro: Trimiteţi mesaj

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Started
ro: Început

en: User account
ro: Cont utilizator

en: No messages available.
ro: Nici un mesaj disponibil

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Send PM
ro: Trimiteţi MP

en:  and others
ro:  şi altele

en: From !last
ro: De la !last

en: Delete message
ro: Ştergeţi mesaj

en: Write new message
ro: Scrieţi mesaj nou

en: A message has been sent to !recipients.
ro: A fost trimis un mesaj la !recipients.

en: New message indication
ro: Indicaţie de mesaj nou

en: All messages
ro: Toate mesajele

en: (1 new) | (@count new)
ro[0]: (1 nou)
ro[1]: (@count noi)

en: @argument title
ro: Titlul @argument

en: @argument input
ro: Intrare @argument

en: messages
ro: Mesaje

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Message ID
ro: ID-ul mesajului
