Privatemsg (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (51 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: new
kn: ಹೊಸ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Read message
kn: ಓದಿದ ಸಂದೇಶ

en: Private messages
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಸಂದೇಶಗಳು

en: Private message settings
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಸಂದೇಶದ ಸೆಟ್ಟಿಂಗ್ ಗಳು

en: Inbox
kn: ಇನ್‍ಬಾಕ್ಸ್‍

en: To
kn: ಗೆ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Conversations
kn: ಸಂಭಾಷಣೆಗಳು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Write new message
kn: ಹೊಸ ವೈಯಕ್ತಿಕ ಸಂದೇಶ ಕಳಿಸಿ

en: Sent Messages
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾದ ಸಂದೇಶಗಳು
