Privatemsg (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: delete
is: eyða

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Public
is: Almenn

en: Enabled
is: Virkt

en: More
is: Meira

en: Action
is: Aðgerð

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: new
is: nýtt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: Links
is: Hlekkir

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Archive
is: Skjalasafn

en: URL
is: vefslóð

en: Display
is: Sýna

en: Mail
is: Póstur

en: User
is: Notandi

en: The subject of the message.
is: Efni skilaboðanna.

en: Block
is: Blokk

en: To
is: Til

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Fields
is: Svæði

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Recipient
is: Viðtakandi

en: Role
is: Hlutverk

en: Arguments
is: Rök

en: Clear
is: Hreinsa

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Reply
is: Svara

en: Send message
is: Senda skilaboð

en: User account
is: Notandaaðgangur
