Privatemsg (7.x-2.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (81 entries)

en: Body
vi: Nội dung

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: delete
vi: xoá

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Public
vi: Công cộng

en: Enable
vi: Bật

en: Enabled
vi: Bật

en: More
vi: Thêm

en: Action
vi: Thao tác

en: new
vi: mới

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: Tag
vi: Thẻ

en: Links
vi: Các liên kết

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Preview
vi: Xem trước

en: Display
vi: Hiển thị

en: Mail
vi: Thư

en: User
vi: Người dùng

en: The subject of the message.
vi: Chủ đề của thông điệp.

en: Block
vi: Khối

en: Recipients
vi: Người nhận

en: Read message
vi: Đọc thông điệp

en: Private messages
vi: Mật thư

en: Inbox
vi: Hộp thư đến

en: To
vi: Đến

en: Preview message
vi: Xem trước thông điệp

en: Roles
vi: Vai trò

en: Filter
vi: Lọc

en: Fields
vi: Các trường

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Now
vi: Bây giờ

en: Role
vi: Vai trò

en: Arguments
vi: Tham số

en: Messages
vi: Thông báo

en: ago
vi: trước

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Replacement patterns
vi: Các mẫu thay thế

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: Limits
vi: Giới hạn

en: Reply
vi: Phản hồi

en: Usage
vi: Sử dụng

en: Execute
vi: Thực hiện

en: Send message
vi: Gửi thông điệp

en: Tags:
vi: Thẻ:

en: Add new rule
vi: Thêm luật mới

en: Conversations
vi: Cuộc nói chuyện

en: Started
vi: Đã bắt đầu

en: User account
vi: Tài khoản người dùng

en: Message subject
vi: Chủ đề thông điệp

en: Block a user
vi: Khóa một người dùng

en: From !last
vi: Từ !last

en: Delete message
vi: Xoá thông điệp

en: Write new message
vi: Viết thông điệp mới

en: All messages
vi: Tất cả các thông báo

en: Receive email notification for incoming private messages
vi: Nhận thông báo qua email khi có tin nhắn

en: Edit @tag
vi: Sửa @tag

en: Remove Tag...
vi: Bỏ thẻ...

en: Remove Tag
vi: Bỏ thẻ

en: @argument title
vi: Tiêu đề tham số @argument

en: @argument input
vi: Nhập vào tham số @argument

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: Enable private messages
vi: Bật gửi/nhận tin nhắn

en: Disabling private messages prevents you from sending or receiving messages from other users.
vi: Bỏ chọn nếu bạn không muốn gửi và nhận tin nhắn tới/từ các thành viên khác

en: (modify tags)
vi: (sửa thẻ)
