Production check & Production monitor (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: error
bn: ত্রুটি

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Release notes
bn: রিলিজ নোট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Up to date
bn: আপ-টু-ডেট

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: warning
bn: সতর্কীকরণ

en: ok
bn: ঠিক আছে
