Production check & Production monitor (7.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (77 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: error
sv: fel

en: Download
sv: Ladda ned

en: view
sv: visa

en: Release notes
sv: Anteckningar om utgåvan

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: View
sv: Visa

en: The configuration options have been reset to their default values.
sv: Inställningarna har återställts till sina standardvärden.

en: Modules
sv: Moduler

en: Updates
sv: Uppdateringar

en: Unknown
sv: Okänd

en: Error
sv: Fel

en: run cron
sv: kör schemalagda aktiviteter

en: Check manually
sv: Kontrollera manuellt

en: Up to date
sv: Aktuell

en: Update available
sv: Uppdatering tillgänglig

en: Update status
sv: Uppdateringsstatus

en: Warning
sv: Varning

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Info
sv: Information

en: warning
sv: varning

en: Themes
sv: Teman

en: hits
sv: träffar

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Flush
sv: Töm

en: Revoked!
sv: Återkallad!

en: Project not secure
sv: Projektet inte säkert

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt har betecknats som osäkert av Drupals säkerhetsgrupp och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du omedelbart inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: Project revoked
sv: Projektet återkallat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt har återkallats och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: Project not supported
sv: Projektet saknar stöd

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt stöds inte längre och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: No available releases found
sv: Ingen tillgänglig utgåva hittades

en: Release revoked
sv: Utgåvan återkallad

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sv: Din nuvarande installerade utgåva har återkallats, och finns inte längre tillgänglig för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med denna utgåva att göra eller också uppgraderar!

en: Release not supported
sv: Utgåvan saknar stöd

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sv: Din nuvarande installerade utgåva stöds inte längre, och finns inte längre tillgänglig för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med denna utgåva att göra eller också uppgraderar!

en: Invalid info
sv: Ogiltig information

en: Security update required!
sv: Säkerhetsuppdatering krävs!

en: Not supported!
sv: Saknar stöd!

en: Recommended version:
sv: Rekommenderad version:

en: Security update:
sv: Säkerhetsuppdatering:

en: Latest version:
sv: Senaste version:

en: Development version:
sv: Utvecklingsversion:

en: Also available:
sv: Också tillgänglig:

en: Depends on: !dependencies
sv: Kräver: !dependencies

en: Required by: !required
sv: Krävs av: !required

en: Overall status
sv: Översiktsstatus

en: Drupal core
sv: Drupals kärna

en: Visitors
sv: Besökare

en: Failed to fetch available update data
sv: Kunde inte hämta information om tillgängliga uppdateringar

en: Unknown release date
sv: Okänt utgivningsdatum

en: Last checked: @time ago
sv: Senast kontrollerad: för @time sedan

en: Last checked: never
sv: Senast kontrollerad: aldrig

en: Includes: %includes
sv: Innehåller: %includes

en: Disabled modules
sv: Inaktiverade moduler

en: Disabled themes
sv: Inaktiverade teman

en: All messages
sv: Alla meddelanden

en: Errors and warnings
sv: Felmeddelanden och varningar

en: Administrators only
sv: Enbart administratörer

en: Visitors, but administrator approval is required
sv: Besökare, men godkännande från administratör krävs.
