Production check & Production monitor (7.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (76 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Actions
da: Handlinger

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: error
da: fejl

en: Download
da: Hent

en: view
da: vis

en: Release notes
da: Udgivelsesnoter

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: View
da: Vis

en: The configuration options have been reset to their default values.
da: Indstillingernes standardværdier er blevet gendannet.

en: Modules
da: Moduler

en: Updates
da: Opdateringer

en: Unknown
da: Ukendt

en: Error
da: Fejl

en: run cron
da: kør cron

en: Check manually
da: Manuel kontrol

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Update available
da: Opdatering tilgængelig

en: Update status
da: Opdateringsstatus

en: Warning
da: Advarsel

en: Last update
da: Seneste opdatering

en: API key
da: API-nøgle

en: warning
da: advarsel

en: Themes
da: Temaer

en: Available
da: Tilgængelig

en: Flush
da: Ryd

en: Revoked!
da: Tilbagekaldt!

en: Project not secure
da: Projekt ikke sikkert

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
da: Projektet er markeret usikkert af Drupal sikkerhedsgruppe, og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt!

en: Project revoked
da: Projekt tilbagekaldt

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
da: Projektet er tilbagekaldt, og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt!

en: Project not supported
da: Projekt ikke understøttet

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
da: Projektet er ikke længere understøttet, og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt!

en: No available releases found
da: Ingen udgivelser til rådighed

en: Release revoked
da: Udgivelse tilbagekaldt

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
da: Den installerede udgivelse er blevet tilbagekaldt og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt eller opgradere!

en: Release not supported
da: Udgivelse ikke understøttet

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
da: Den installerede udgivelse understøttes ikke og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt eller opgradere!

en: Invalid info
da: Ugyldig information

en: Security update required!
da: Sikkerhedsopdatering påkrævet!

en: Not supported!
da: Ikke understøttet!

en: Recommended version:
da: Anbefalet version:

en: Security update:
da: Sikkerhedsopdatering:

en: Latest version:
da: Seneste version:

en: Development version:
da: Udviklingsversion:

en: Also available:
da: Også tilgængelig:

en: Depends on: !dependencies
da: Afhænger af: !dependencies

en: Required by: !required
da: Kræves af: !required

en: Overall status
da: Overordnet status

en: Drupal core
da: Drupal-kernen

en: Visitors
da: Besøgende

en: Failed to fetch available update data
da: Kunne ikke hente opdateringsdata.

en: Unknown release date
da: Ukendt udgivelsesdato

en: Last checked: @time ago
da: Sidst kontrolleret for @time siden

en: Last checked: never
da: Sidst kontrolleret: aldrig

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Disabled themes
da: Deaktiverede temaer

en: All messages
da: Alle beskeder

en: Errors and warnings
da: Fejl og advarsler

en: Administrators only
da: Kun administratorer

en: Visitors, but administrator approval is required
da: Besøgende, men administratorgodkendelse er nødvendig
