Production check & Production monitor (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (77 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: error
ja: エラー

en: Download
ja: ダウンロード

en: view
ja: ビュー

en: Release notes
ja: リリースノート

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: View
ja: ビュー

en: The configuration options have been reset to their default values.
ja: 設定オプションがデフォルトの値に戻されました。

en: Modules
ja: モジュール

en: Unknown
ja: 不明

en: Error
ja: エラー

en: Check manually
ja: 手動で確認

en: Up to date
ja: 最新

en: Update available
ja: アップデートが利用可能です

en: Warning
ja: 警告

en: Last update
ja: 前回の更新

en: warning
ja: 警告

en: Themes
ja: テーマ

en: hits
ja: ヒット数

en: Available
ja: 利用可能

en: ok
ja: OK

en: Flush
ja: 消去

en: Data
ja: データ

en: Revoked!
ja: 廃止されました！

en: Project not secure
ja: 安全ではないプロジェクト

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ja: このプロジェクトはDrupalセキュリティーチームによって安全でないと標示され、もはやダウンロードはできません。 このプロジェクトに含まれたすべてを早急に無効にすることを、強く推奨します！

en: Project revoked
ja: 廃止されたプロジェクト

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ja: このプロジェクトは廃止され、もはやダウンロードはできません。 このプロジェクトに含まれたすべてを無効にすることを、強く推奨します！

en: Project not supported
ja: サポートされていないプロジェクト

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ja: このプロジェクトはもはやサポートされず、もはやダウンロードはできません。 このプロジェクトに含まれたすべてを無効にすることを、強く推奨します！

en: No available releases found
ja: 入手可能なリリースが見つかりません

en: Release revoked
ja: 廃止されたリリース

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ja: 現在インストールされているリリースは廃止され、もはやダウンロードはできません。 このリリースに含まれたすべてを無効にするか、アップグレードすることを強く推奨します！

en: Release not supported
ja: サポートされていないリリース

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ja: 現在インストールされているリリースはサポートされず、もはやダウンロードはできません。 このリリースに含まれたすべてを無効にするか、アップグレードすることを強く推奨します！

en: Invalid info
ja: 無効な情報

en: Security update required!
ja: セキュリティーアップデートが必要です!

en: Not supported!
ja: サポートされません！

en: Recommended version:
ja: 推奨バージョン:

en: Security update:
ja: セキュリティーアップデート：

en: Latest version:
ja: 最新バージョン:

en: Development version:
ja: 開発バージョン:

en: Also available:
ja: 同じく入手可能:

en: Depends on: !dependencies
ja: 次に依存： !dependencies

en: Required by: !required
ja: 次に必須： !required

en: Drupal core
ja: Drupal コア

en: Date added
ja: 追加日付

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Failed to fetch available update data
ja: 入手可能な最新版データの取得に失敗しました

en: Unknown release date
ja: 未知のリリース日付

en: Last checked: @time ago
ja: 前回の確認: @time前

en: Last checked: never
ja: 前回の確認: 未実行

en: Includes: %includes
ja: 以下を含みます： %includes

en: Disabled modules
ja: 無効モジュール

en: Disabled themes
ja: 無効テーマ

en: All messages
ja: 全てのメッセージ

en: Errors and warnings
ja: エラー・警告

en: Administrators only
ja: 管理者のみ

en: Visitors, but administrator approval is required
ja: 訪問者が作成できるが管理者の承認が必要。

en: Monitoring
ja: モニタリング
