Production check & Production monitor (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (78 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: error
tr: hata

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: Release notes
tr: Sürüm notları

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: View
tr: Görüntüle

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Modules
tr: Modüller

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Error
tr: Hata

en: Check manually
tr: Elle kontrol edin

en: Up to date
tr: Güncel

en: Update available
tr: Güncelleme mevcut

en: Update status
tr: Güncellik kontrol

en: Warning
tr: Uyarı

en: OK
tr: Tamam

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Info
tr: Bilgi

en: warning
tr: uyarı

en: Themes
tr: Temalar

en: hits
tr: tıklama

en: Available
tr: Mevcut

en: ok
tr: tamam

en: Flush
tr: Temizle

en: Data
tr: Veri

en: Revoked!
tr: Feshedildi!

en: Project not secure
tr: Proje güvenli değil

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
tr: Bu proje Drupal güvenlik ekibi tarafından güvensiz olarak etiketlendi ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: Project revoked
tr: Proje feshedildi

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
tr: Bu proje feshedildi ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: Project not supported
tr: Proje desteklenmiyor

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
tr: Bu proje artık desteklenmiyor ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: No available releases found
tr: Kullanılabilir sürüm bulunamadı

en: Release revoked
tr: Sürüm feshedildi

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
tr: Kurulu sürümünüz feshedildi ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: Release not supported
tr: Sürüm desteklenmiyor

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
tr: Şu anda kurulu sürümünüz artık desteklenmiyor ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: Invalid info
tr: Geçersiz bilgi

en: Security update required!
tr: Güvenlik güncellemesi gerekiyor!

en: Not supported!
tr: Desteklenmiyor!

en: Recommended version:
tr: Önerilen sürüm:

en: Security update:
tr: Güvenlik güncellemesi:

en: Latest version:
tr: Son sürüm:

en: Development version:
tr: Geliştirme sürümü:

en: Also available:
tr: Ayrıca:

en: Depends on: !dependencies
tr: Gerekenler: !dependencies

en: Required by: !required
tr: İhtiyaç duyanlar: !required

en: Drupal core
tr: Drupal çekirdeği

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: Failed to fetch available update data
tr: Mevcut güncelleştirme verisi alınamadı

en: Unknown release date
tr: Bilinmeyen sürüm tarihi

en: Last checked: @time ago
tr: Son kontrol: @time önce

en: Last checked: never
tr: Son kontrol: hiçbir zaman

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Disabled modules
tr: Kullanıma kapalı eklentiler

en: Disabled themes
tr: Kullanıma kapalı temalar

en: All messages
tr: Tüm mesajlar

en: Errors and warnings
tr: Hatalar ve uyarılar

en: Administrators only
tr: Sadece yöneticiler

en: Visitors, but administrator approval is required
tr: Ziyaretçiler, ama yönetici onayı gerekli
