Production check & Production monitor (7.x-1.1-alpha1) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: error
ar: خطأ

en: Download
ar: تحميل

en: view
ar: عرض

en: Release notes
ar: ملاحظات النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: View
ar: عرض

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: URL
ar: العنوان URL

en: Modules
ar: الوحدات

en: Updates
ar: التحديثات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Error
ar: خطأ

en: Check manually
ar: التحقق يدوياً

en: Up to date
ar: محَدَّث

en: Update available
ar: يوجد تحديث

en: Update status
ar: حالة التحديث

en: Warning
ar: تحذير

en: OK
ar: موافق

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Performance
ar: الأداء

en: Info
ar: معلومات

en: warning
ar: تحذير

en: Themes
ar: الحلل

en: Available
ar: متوفّر

en: ok
ar: حسنا

en: Data
ar: المعطيات

en: Revoked!
ar: منقوض

en: Project not secure
ar: المشروع غير آمن

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: هذا المشروع غير آمن طبقا لفريق أمن دروبال، ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: Project revoked
ar: المشروع مسحوب

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: لقد سُحب هذا المشروع ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: Project not supported
ar: المشروع غير مدعوم

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: لقد توقف دعم هذا المشروع ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: No available releases found
ar: لا تتوفر أي إصدارات

en: Release revoked
ar: سُحبت النسخة

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ar: لقد سُحبت النسخة المركبة حاليا ولم تعد متاحة للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذه النسخة أو الترقية.

en: Release not supported
ar: النسخة غير مدعومة

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ar: النسخة المركبة حاليا غير مدعومة الآن، ولم تعد متاحة للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذه النسخة أو الترقية.

en: Invalid info
ar: معلومات غير سليمة

en: Security update required!
ar: تحديث أمني ضروري.

en: Not supported!
ar: غير مدعوم

en: Recommended version:
ar: النسخة المزكاة:

en: Security update:
ar: تحديث أمني:

en: Latest version:
ar: آخر نسخة:

en: Development version:
ar: النسخة التطويرية:

en: Also available:
ar: يتوفر أيضا:

en: Depends on: !dependencies
ar: يعتمد على: !dependencies

en: Required by: !required
ar: تتطلبه: !required

en: Drupal core
ar: نواة دروبال

en: Visitors
ar: الزوار

en: Failed to fetch available update data
ar: فشل جلب بيانات التحديث

en: Unknown release date
ar: تاريخ إصدار مجهول

en: Last checked: @time ago
ar: آخر تحقق : منذ @time

en: Last checked: never
ar: آخر تحقق: لم يتم التحقق بعد

en: Includes: %includes
ar: تشمل: %includes

en: Disabled modules
ar: وحدات مُعَطَّلة

en: Disabled themes
ar: سمات مُعَطَّلة

en: All messages
ar: كل الرسائل

en: Errors and warnings
ar: الأخطاء والتحذيرات

en: Administrators only
ar: المديرون فقط

en: Visitors, but administrator approval is required
ar: الزوار، لكن بموافقة الإدارة.
