Production check & Production monitor (7.x-1.1-alpha1) - en to uk translation catalogue (89 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Actions
uk: Дії

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: error
uk: помилка

en: Download
uk: Завантаження

en: view
uk: переглянути

en: Release notes
uk: Примітки до випуску

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: View
uk: Перегляд

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: URL
uk: URL-адреса

en: Modules
uk: Модулі

en: Updates
uk: Оновлення

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Error
uk: Помилка

en: run cron
uk: запуск планувальника

en: Check manually
uk: Перевірити вручну

en: Up to date
uk: В актуальному стані

en: Update available
uk: З'явилося оновлення

en: Update status
uk: Стан оновлення

en: Warning
uk: Попередження

en: OK
uk: Гаразд

en: Last update
uk: Останнє оновлення

en: Performance
uk: Швидкодія

en: API key
uk: Ключ API

en: Info
uk: Інформація

en: warning
uk: попередження

en: Retry
uk: Повтор

en: Themes
uk: Теми

en: hits
uk: відвідування

en: Add site
uk: Додати сайт

en: Edit user
uk: Редагувати користувача

en: Website URL
uk: URL вебсайту

en: Available
uk: Доступно

en: ok
uk: гаразд

en: Flush
uk: Скинути

en: Data
uk: Дані

en: Revoked!
uk: Відкликано!

en: Project not secure
uk: Проект небезпечний

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
uk: Командою безпеки Drupal проєкт визначений як небезпечний і його завантаження більше неможливе. Настійливо рекомендовано вимкнути все, пов'язане з проєктом.

en: Project revoked
uk: Проект відкликано

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
uk: Цей проєкт було відкликано, і його завантаження більше неможливе. Рекомендовано вимкнути все, що входить в цей проєкт!

en: Project not supported
uk: Проект не підтримується

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
uk: Цей проєкт більше не підтримується і недоступний для завантаження. Настійливо рекомендовано вимкнути все, пов'язане з цим проєктом!

en: No available releases found
uk: Доступних версій не знайдено

en: Release revoked
uk: Версію відкликано

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
uk: Наразі встановлена версія була відкликана і більше недоступна для завантаження. Рекомендовано вимкнути все, що міститься в цій версії, або виконати оновлення!

en: Release not supported
uk: Версія не підтримується

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
uk: Наразі встановлена версія відтепер не підтримується і більше недоступна для завантаження. Рекомендовано вимкнути все, що міститься в цій версії, або виконати оновлення!

en: Invalid info
uk: Неприпустима інформація

en: Security update required!
uk: Потрібне оновлення безпеки!

en: Not supported!
uk: Не підтримується!

en: Recommended version:
uk: Рекомендована версія:

en: Security update:
uk: Оновлення безпеки:

en: Latest version:
uk: Остання версія:

en: Development version:
uk: Версія в розробці:

en: Also available:
uk: Також доступно:

en: Depends on: !dependencies
uk: Залежить від: !dependencies

en: Required by: !required
uk: Необхідний для: !required

en: Overall status
uk: Загальний стан

en: Drupal core
uk: Ядро Drupal

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Failed to fetch available update data
uk: Не вдалося отримати дані про доступні оновлення

en: Unknown release date
uk: Невідома дата версії

en: Last checked: @time ago
uk: Остання перевірка: @time тому

en: Last checked: never
uk: Остання перевірка: ніколи

en: Includes: %includes
uk: Містить: %includes

en: Disabled modules
uk: Вимкнені модулі

en: Disabled themes
uk: Вимкнені теми

en: All messages
uk: Всі повідомлення

en: Errors and warnings
uk: Помилки та попередження

en: Administrators only
uk: Тільки адміністратори

en: Visitors, but administrator approval is required
uk: Відвідувачі, але потрібне схвалення адміністратора

en: Last cron run
uk: Останній запуск крону
