Production check & Production monitor (7.x-1.1-alpha2) - en to kk translation catalogue (70 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: Reset to defaults
kk: Қалыпқа келтіру

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Actions
kk: Әрекеттер

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: error
kk: Қате

en: Download
kk: Жүктеу

en: view
kk: карау

en: Overview
kk: Шолу

en: Release notes
kk: Шығарылым жазбалары

en: Edit
kk: Өңдеу

en: None
kk: Ешқайсысы

en: This action cannot be undone.
kk: Бұл әрекет қайтарылмайды.

en: The configuration options have been saved.
kk: Конфигурация сақталды

en: General settings
kk: Бас теңшелімдер

en: Sunday
kk: Жексенбі

en: Monday
kk: Дүйсенбі

en: Tuesday
kk: Сейсенбі

en: Wednesday
kk: Сәрсенбі

en: Thursday
kk: Бейсенбі

en: Friday
kk: Жұма

en: Saturday
kk: Сенбі

en: View
kk: Қарау

en: The configuration options have been reset to their default values.
kk: Теңшеу параметрлері әдепкі

en: Modules
kk: Модульдер

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Error
kk: Қате

en: Check manually
kk: Қолмен тексеру

en: Up to date
kk: Жаңартылған

en: Update available
kk: Жаңарту қолжетімді

en: Update status
kk: Статусты жанарту

en: Last update
kk: Соңғы жаңартулар

en: Performance
kk: Өнімділік

en: warning
kk: ескерту

en: Themes
kk: Темалар

en: ok
kk: жарайды

en: Revoked!
kk: Қайтарылды!

en: Project not secure
kk: Жоба қауіпсіз емес

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
kk: Этот проект помечен командой безопасности Drupal как небезопасный и более недоступен для скачивания. Немедленное отключение всего, включенного в этот проект, настоятельно рекомендуется!

en: Project revoked
kk: Жоба жойылды

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
kk: Этот проект аннулирован и более недоступен для скачивания. Отключение всего, включенного в этот проект, настоятельно рекомендуется!

en: Project not supported
kk: Жоба сәйкес келмейді

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
kk: Этот проект больше не поддерживается и больше не доступен для скачивания. Рекомендуется не использовать этот проект!

en: No available releases found
kk: Қолжатімді нұсқалар табылмады.

en: Release revoked
kk: Нұсқа қері шақырылды

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
kk: Сіздегі Drupal нұсқасы кері шақырылды және мұнан әрі жүктеу мүмкіндігі жоқ. Бұл нұсқадағы барлық қойындыларды өшіруіңіз немесе жаңартуыңыз жөн болар!

en: Release not supported
kk: Нұсқа қамсыздандырылмайды

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
kk: Установленная у вас версия более не поддерживается и недоступна для скачивания. Отключение всего, включенного в эту версию, или обновление настоятельно рекомендуется!

en: Invalid info
kk: Шынайы емес ақпарат

en: Security update required!
kk: Қауіпсіздік жаңарту қажет!

en: Not supported!
kk: Қолдау көрсетілмейді!

en: Recommended version:
kk: Ұсынылған нұсқа:

en: Security update:
kk: Қауіпсіздік жаңартуы:

en: Latest version:
kk: Соңғы нұсқа:

en: Development version:
kk: Өндіріс нұсқасы:

en: Also available:
kk: Сонымен қатар қолжетімді:

en: Depends on: !dependencies
kk: Тәуелді: !dependencies

en: Required by: !required
kk: Қажет етеді: !required

en: Drupal core
kk: Drupal өзекшесі

en: Write errors to the log
kk: Қателерді журналға жазу

en: Write errors to the log and to the screen
kk: Қателерді журналға жазу және экранға шығару

en: Failed to fetch available update data
kk: Қолжетімді жаңартулар деректерін қабылдау жүзеге

en: Unknown release date
kk: Белгісіз шығарылым күн-айы

en: Last checked: @time ago
kk: Соңғы рет: @time бұрын тексерілді

en: Last checked: never
kk: Соңғы рет: еш тексерілмеді

en: Includes: %includes
kk: Ішіндегілер: %includes

en: Disabled modules
kk: Өшірілген модульдер

en: Disabled themes
kk: Өшірілген темалар
