Production check & Production monitor (7.x-1.1-alpha2) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Reset to defaults
ur: طے شدہ ترتیبات پر واپس جائیں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: error
ur: نقص

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Error
ur: خرابی

en: Warning
ur: انتباہ

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: warning
ur: انتباہ
