Production check & Production monitor (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Reset to defaults
th: กลับไปใช้ค่าเริ่มต้น

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: error
th: ผิดพลาด

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Release notes
th: เอกสารกำกับรุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: View
th: ดู

en: The configuration options have been reset to their default values.
th: คืนการตั้งค่ากลับเป็นค่าปริยายแล้ว

en: Modules
th: โมดูล

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Check manually
th: ตรวจสอบอีกครั้ง

en: Up to date
th: รุ่นล่าสุด

en: Update available
th: มีการอัพเดต

en: Update status
th: อัพเดตสถานะ

en: Warning
th: การเตือน

en: Performance
th: ประสิทธิภาพ

en: Info
th: ข้อมูล

en: warning
th: คำเตือน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: Data
th: ข้อมูล

en: No available releases found
th: ไม่มีข้อมูลรุ่น

en: Security update required!
th: จำเป็นต้องอัพเดตเพื่อความปลอดภัย

en: Recommended version:
th: รุ่นที่แนะนำ:

en: Security update:
th: อัพเดตความปลอดภัย:

en: Latest version:
th: รุ่นล่าสุด:

en: Development version:
th: รุ่นกำลังพัฒนา:

en: Also available:
th: การอัพเดตอื่นๆ:

en: Includes: %includes
th: รวมถึง: %includes

en: Disabled modules
th: ปิดใช้งานโมดูล

en: Disabled themes
th: ธีมที่ไม่ได้เปิดใช้

en: All messages
th: ข้อความทั้งหมด

en: Errors and warnings
th: ข้อผิดพลาดและคำเตือน

en: Administrators only
th: ผู้ดูแลระบบเท่านั้น

en: Visitors, but administrator approval is required
th: ผู้เข้าชม แต่ผู้บริหารจะต้องอนุมัติ
