Production check & Production monitor (7.x-1.7) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: error
is: villa

en: Download
is: Hala niður

en: view
is: skoða

en: Release notes
is: Útgáfutexti

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: View
is: Skoða

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: URL
is: vefslóð

en: Modules
is: Einingar

en: Updates
is: Uppfærslur

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Error
is: Villa

en: run cron
is: keyra cron

en: Check manually
is: Athuga handvirkt

en: Up to date
is: Uppfært

en: Update available
is: Uppfærsla fáanleg

en: Update status
is: Uppfærslustaða

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: Last update
is: Síðast uppfært

en: Performance
is: Afköst

en: warning
is: viðvörun

en: ok
is: Í lagi

en: The e-mail address %mail is not valid.
is: Netfangið %mail er ekki gilt.

en: Security update required!
is: Öryggisuppfærslu krafist!

en: Security update:
is: Öryggisuppfærsla:

en: Also available:
is: Einnig í boði:

en: Site e-mail address
is: Tölvupóstfang vefs
