Production check & Production monitor (7.x-1.7) - en to sq translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Actions
sq: Veprimet

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: error
sq: gabim

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: view
sq: shfaq

en: Release notes
sq: Shënimet e lëshimit

en: Edit
sq: Ndrysho

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: View
sq: Shfaq

en: The configuration options have been reset to their default values.
sq: Opsionet e konfigurimit u kthyen në vlerat e tyre të prezgjedhura.

en: URL
sq: Adresa URL

en: Modules
sq: Modulët

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Error
sq: Gabim

en: Check manually
sq: Kontrollo vetë tani

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Update available
sq: Rifresko alias

en: Update status
sq: Gjëndja e përditësimit

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: Performance
sq: Performanca

en: warning
sq: paralajmërim

en: Themes
sq: Temat

en: ok
sq: libri

en: The e-mail address %mail is not valid.
sq: Adresa e-mail %mail nuk është e vlefshme.

en: Security update required!
sq: Kërkohet përditësim sigurie!

en: Not supported!
sq: Suporti i fotografive

en: Recommended version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Security update:
sq: Rifreskimi ardhshëm

en: Latest version:
sq: Versioni më të ri:

en: Development version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Also available:
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Site e-mail address
sq: E-mail adresa e sajtit

en: Last checked: @time ago
sq: Kontrolli i fundit: @time më parë

en: Disabled modules
sq: Jo aktiv

en: Disabled themes
sq: Jo aktiv

en: Includes:
sq: Përfshinë:

en: Enabled: %includes
sq: Aktivizuar: %includes

en: Disabled: %disabled
sq: Çaktivizuar: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sq: Varet nga: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sq: Kerkuar nga: %subthemes
