Product Specification (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Product ID
hu: Termékazonosító

en: SKU
hu: Cikkszám

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Text Field
hu: Szövegmező

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: This field is required
hu: Ez a mező szükséges

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: The character that delimits fields in the CSV file.
hu: A CSV fájlban a mezőket elválasztó alapértelmezett karakter.

en: Initializing...
hu: Előkészítés…

en: Upload CSV
hu: CSV feltöltése

en: No Headers
hu: Nincs fejléc
