Product Specification (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Product ID
uk: ID товару

en: SKU
uk: Артикул

en: Filtered text (user selects input format)
uk: Фільтрований текст (користувач обирає вхідний формат)

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Text Field
uk: Текстове поле

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Bundle
uk: Пакет

en: This field is required
uk: Це поле обов'язкове

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: The character that delimits fields in the CSV file.
uk: Символ, що відокремлює поля у файлі CSV.

en: @field is a required field.
uk: @field є обов'язковим полем.

en: Initializing...
uk: Ініціалізація...

en: Table structure rebuilt.
uk: Структуру таблиці перебудовано.

en: Import from CSV
uk: Імпортувати з CSV-файла

en: There was a problem importing @file.
uk: Виникли проблеми при імпортуванні @file.

en: Upload CSV
uk: Відвантажити CSV

en: No Headers
uk: Без заголовків

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
uk: Увімкніть, якщо імпортований CSV-файл не містить рядок із заголовками колонок. Якщо увімкнено, джерела в відповідностях повинні бути названі '0', '1', '2' і т.д.
