Product Specification (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Import
ja: インポート

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Product ID
ja: 商品ID

en: Filtered text (user selects input format)
ja: フィルタされたテキスト（選択した入力書式）

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Bundle
ja: バンドル

en: This field is required
ja: このフィールドは必須です。

en: The character that delimits fields in the CSV file.
ja: CSVファイル内でフィールドの区切り文字です。

en: Import from CSV
ja: CSVからインポート

en: No Headers
ja: ヘッダーなし

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
ja: インポートしたCSVファイルがヘッダー行で始まっていなかったらチェックしてください。チェックすれば、ソースの割り当ては'0', '1', '2' と命名されます。
