Product Specification (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Import
pl: Importuj

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Product ID
pl: ID Produktu

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Delimiter
pl: Separator

en: Text Field
pl: Pole tekstowe

en: Bundle
pl: Zestaw

en: This field is required
pl: To pole jest wymagane

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: The character that delimits fields in the CSV file.
pl: Znak oddzielający pola w pliku CSV.

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
pl: Pierwszy wiersz pojawi się jako nagłówek tabeli. Pozostaw pierwszy wiersz pusty jeżeli nie chcesz nagłówka.

en: Import from CSV
pl: Import z CSV

en: No Headers
pl: Brak nagłówków

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
pl: Sprawdź czy importowany plik CSV nie zaczyna się od rzędu nagłówka. Jeżeli ta opcja jest wybrana to mapowania źródeł muszą być nazwane jako '0', '1', '2' itd.
