Professional Pro (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Top Content
fa: محتوای بالای سایت

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Twitter Username
fa: نام کاربری Twitter

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en: Footer third column
fa: سومین ستون پاورقی

en: Footer fourth column
fa: ژهارمین ستون پاورقی

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Facebook Username
fa: نام کاربری فیسبوک
