Professional Pro (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Footer first column
hi: पाद लेख का प्रथम स्तंभ

en: Footer second column
hi: पाद लेख का दूसरा स्तंभ

en: Footer third column
hi: पाद लेख का तीसरा स्तंभ

en: Footer fourth column
hi: पाद लेख का चौथा स्तंभ

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
