Professional Pro (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Help
id: Bantuan

en: Core
id: Inti

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: You are here
id: Anda di sini

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main menu
id: Menu utama

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua

en: Footer third column
id: Footer kolom ketiga

en: Footer fourth column
id: Footer kolom keempat

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Top first column
id: kolom Pertama atas

en: Top second column
id: kolom kedua atas

en: Top third column
id: kolom ketiga atas

en: Top fourth column
id: kolom keempat Atas

en: Bottom first column
id: Bawah kolom pertama

en: Bottom second column
id: Bawah kolom kedua

en: Bottom third column
id: Bawah kolom ketiga

en: Bottom fourth column
id: Bawah kolom keempat
