Profile 2 (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Opérations

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: User
fr: Utilisateur

en: Profile
fr: Profil

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Supports configurable user profiles.
fr: Gère des profils utilisateurs configurables.

en: Machine name: @name
fr: Nom système : @name

en: Profile types
fr: Profils types

en: Profile type
fr: Type de profil
