Profile 2 (7.x-2.0-beta1) - en to cs translation catalogue (48 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Changes
cs: Změny

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: User
cs: Uživatel

en: Roles
cs: Role

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Load
cs: Načíst

en: Profile
cs: Profil

en: Original
cs: Původní

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Profiles
cs: Profily

en: Account
cs: Účet

en: Delete profile
cs: Smazat profil

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Generate
cs: Generovat

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Legend
cs: Legenda

en: Compare
cs: Porovnat

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Supports configurable user profiles.
cs: Poskytuje nastavitelné uživatelské profily.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: Profile types
cs: Typy profilů
