Profile 2 (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Changes
da: Ændringer

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Added
da: Tilføjet

en: Roles
da: Roller

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: Load
da: Indlæs

en: Profile
da: Profil

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Deleted
da: Slettet

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: !date by !username
da: !date af !username

en: revert
da: gendan

en: Revision
da: Version

en: current revision
da: aktuel version

en: Select different revisions to compare.
da: Vælg versioner til sammenligning

en: next diff >
da: næste diff >

en: < previous diff
da: < forrige diff

en: Current revision:
da: Aktuelle version:

en: Revision of !new_date:
da: Version fra !new_date:

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: No highlighting
da: Ingen fremhævning

en: Profiles
da: Profiler

en: Devel
da: Udvikling

en: Account
da: Konto

en: Delete profile
da: Slet profil

en: User account
da: Brugerkonto

en: Compare revisions
da: Sammenlign versioner

en: Generate
da: Opret

en: Revision information
da: Versioner

en: Legend
da: Beskrivelse

en: Compare
da: Sammenlign

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Supports configurable user profiles.
da: Understøtter tilpassede brugerprofiler.

en: Highlight changes
da: Fremhæv ændringer

en: View changes
da: Vis ændringer

en: Render
da: Rendéring

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
da: Giv en forklaring på dine ændringer. Det hjælper andre forfattere til at forstå din motivation.

en: Updated by !name on @date
da: Opdateret af !name den @date

en: @revision by @name
da: @revision af @name

en: Profile types
da: Profiltyper

en: The date the profile was created.
da: Datoen hvor profilen blev oprettet.

en: Revisions for @title
da: Versioner af @title

en: Profile type
da: Profil type

en: Administer profile types
da: Administrér profil typer

en: Administer profiles
da: Administrér profiler

en: Deleted %label.
da: %label slettet.

en: Multilingual - Internationalization
da: Sprog - Internationalisering

en: Manage permissions
da: Administrer tilladelser

en: View revision
da: Vis revidering

en: Show latest difference
da: Vis seneste forskelle
