Profile 2 (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Organic groups
fa: گروه‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Changes
fa: تغییرات

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Added
fa: اضافه شده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Load
fa: بارگذاری

en: Profile
fa: نمایه

en: Original
fa: اصلی

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: !date by !username
fa: !date توسط !username

en: revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: نسخه

en: current revision
fa: نسخه فعلی

en: Current revision:
fa: نسخه فعلی:

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Account
fa: حساب

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Revision information
fa: اطلاعات نسخه

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به نسخه قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف نسخه قبلی

en: Supports configurable user profiles.
fa: نمایه قابل تنظیم کاربری را پشتیبانی می‌کند.

en: View changes
fa: مشاهده تغییرات

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Revision log message
fa: گزارش نسخه

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح درباره تغییراتی که می‌دهید. این توضیحات به دیگران کمک می‌کند انگیزه شما را درک کنند.

en: Profile types
fa: انواع پروفایل

en: The date the profile was created.
fa: تاریخی که پروفایل ایجاد شد.

en: Multilingual - Internationalization
fa: چندزبانه - بین‌المللی‌سازی

en: Manage permissions
fa: مدیریت مجوزها
