Profile 2 (7.x-2.0-beta1) - en to hr translation catalogue (42 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Organic groups
hr: Organske grupe

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Teaser
hr: Mamac

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: User
hr: Korisnik

en: Added
hr: Dodano

en: Roles
hr: Uloge

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Load
hr: Učitaj

en: Profile
hr: Profil

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: !date by !username
hr: !date - !username

en: revert
hr: vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: current revision
hr: trenutna revizija

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Profiles
hr: Profili

en: Account
hr: Račun

en: User account
hr: Korisnički račun

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revert to earlier revision
hr: Vraća na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju

en: Supports configurable user profiles.
hr: Potpora za korisničke profile koji se mogu uređivati.

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
hr: Pojasnite promjene koje ste napravili. To će pomoći drugim autorima razumjeti vašu motivaciju.
