Profile 2 (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Organic groups
oc: Gropes organics

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Roles
oc: Ròtles

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Load
oc: Cargar

en: Profile
oc: Perfil

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: !date by !username
oc: !date per !username

en: revert
oc: restablir

en: current revision
oc: version en cors

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Profiles
oc: Perfils

en: Account
oc: Compte

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Generate
oc: Generar

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Supports configurable user profiles.
oc: Gerís de perfils d'utilizaires configurables.

en: Render
oc: Rendu

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
oc: Proporcioneu una explicacion dels canvis que sètz fent. Aquò ajudarà a d'autres autors a entendre vòstras motivacions.

en: Multilingual - Internationalization
oc: Multilingüisme - Internacionalizacion
