Profile 2 (7.x-2.0-beta2) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Log message
cy: Neges log

en: Profile
cy: Proffil

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: !date by !username
cy: !date drwy !username

en: revert
cy: dychwelyd

en: Revision
cy: Diwygiad

en: current revision
cy: diwygiad cyfredol

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Profiles
cy: Proffilau

en: Account
cy: Cyfrif

en: User account
cy: Cyfrif defnyddiwr

en: Revision information
cy: Gwybodaeth diwygiad

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.

en: Revert to earlier revision
cy: Dychwelyd at ddiwygiad cynharaf

en: Delete earlier revision
cy: Dileu diwygiad cynharaf

en: Supports configurable user profiles.
cy: Yn cefnogi proffilau defnyddiwr ffurfweddiadol

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
