Profile 2 (7.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Teaser
pt: Resumo

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Revisions
pt: Revisões

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Profile
pt: Perfil

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Deleted
pt: Eliminado

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: revert
pt: reverter

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Date created
pt: Data de criação

en: User account
pt: Conta de utilizador

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: Revert to earlier revision
pt: Reverter para uma revisão anterior

en: Delete earlier revision
pt: Eliminar revisão anterior

en: Render
pt: Gerar

en: Date changed
pt: Data da alteração

en: Revision log message
pt: Mensagem de registo da revisão
