Profile 2 (7.x-2.0-beta2) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Roles
ro: Roluri

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Load
ro: Încarcă

en: Profile
ro: Profil

en: Original
ro: Originală

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Deleted
ro: Șters

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: !date by !username
ro: !date de !username

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Profiles
ro: Profile

en: Account
ro: Cont

en: Delete profile
ro: Șterge profilul

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Generate
ro: Generează

en: Revision information
ro: Informații revizie

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: Supports configurable user profiles.
ro: Suportă profile utilizator configurabile.

en: View changes
ro: Vizualizare schimbări

en: Render
ro: Randare

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: Profile type
ro: Tipul profilului
