Profile 2 (7.x-2.0) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: !date by !username
bn: !date এ !username কর্তৃক

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট
