Profile 2 (7.x-2.0) - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Edit
fi: Muokkaa

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Changes
fi: Muutokset

en: Save
fi: Tallenna

en: View
fi: Näytä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User
fi: Käyttäjä

en: Added
fi: Lisätty

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Revisions
fi: Versiot

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: Load
fi: Lataa

en: Profile
fi: Profiili

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: !date by !username
fi: !date, !username

en: revert
fi: palauta

en: Revision
fi: Versio

en: current revision
fi: Nykyinen versio

en: Select different revisions to compare.
fi: Valitse verrattavat revisiot.

en: < previous diff
fi: < edellinen versio

en: Current revision:
fi: Nykyinen versio:

en: Revision of !new_date:
fi: Revisio !new_date:

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Delete profile
fi: Poista profiili

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Compare revisions
fi: Vertaa revisioita

en: Generate
fi: Luo

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Legend
fi: Selite

en: Compare
fi: Vertaile

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: Supports configurable user profiles.
fi: Anna käyttäjien kertoa itsestään profiilisivuilla.

en: Highlight changes
fi: Korosta muutokset

en: View changes
fi: Näytä muutokset

en: Render
fi: Renderöi

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fi: Kirjoita selitys tekemillesi muutoksille. Tämä auttaa muita ylläpitäjiä ymmärtämään motiivisi.

en: Profile types
fi: Profiilityypit

en: The date the profile was created.
fi: Profiilin luontipäivä.

en: Revisions for @title
fi: @title versiot

en: Save profile type
fi: Tallenna profiilin tyyppi

en: Delete profile type
fi: Poista profiilin tyyppi

en: Make the content of this field private.
fi: Aseta kentän sisältö yksityiseksi.

en: If checked, the content of this field is only shown to the profile owner and administrators.
fi: Jos valittu, kentän sisältö näytetään ainoastaan käyttäjälle itselleen sekä ylläpitäjille.

en: The human-readable name of this profile type.
fi: Ihmisten luettava nimi profiilityypille.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Yksilöivä koneen luettava nimi tälle profiilityypille. Sen tulee koostua pienistä kirjaimista, numeroista ja alaviivoista.

en: Multilingual - Internationalization
fi: Monikielinen - Kansainvälistäminen

en: Manage permissions
fi: Ylläpidä käyttöoikeuksia
