Profile 2 (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: !date by !username
hi: !date द्वारा !username

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revision
hi: संशोधन

en: current revision
hi: मौजूदा सुधारण

en: Changed
hi: बदल गया

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Account
hi: खाता

en: User account
hi: सदस्य खाता

en: Revision information
hi: संशोधन जानकारी

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Delete earlier revision
hi: पुराना संशोधन मिटाएँ

en: Supports configurable user profiles.
hi: प्रयोक्ता के संरूपित प्रोफाईल को प्रमाणित करता हॅ।

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश
