Profile 2 (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Changes
tr: Değişiklikler

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Teaser
tr: Özet

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Added
tr: Eklendi

en: Roles
tr: Roller

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Load
tr: Yükle

en: Profile
tr: Profil

en: Original
tr: Orjinal

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Deleted
tr: Silindi

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Revert
tr: Geri al

en: !date by !username
tr: !date !username

en: revert
tr: geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: current revision
tr: güncel sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Profiles
tr: Profiller

en: Account
tr: Hesap

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Generate
tr: Oluştur

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: Revert to earlier revision
tr: Eski sürüme geri dön

en: Delete earlier revision
tr: Eski sürümü sil

en: Supports configurable user profiles.
tr: Yapılandırılabilir kullanıcı profillerini destekler.

en: Highlight changes
tr: Değişiklikleri vurgula

en: View changes
tr: Değişiklikleri gör

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
tr: Yapmakta olduğunuz değişiklikler için bir açıklama girin. Bu, diğer yazarların niyetinizi anlamalarına yardımcı olacaktır.

en: Profile page
tr: Profil sayfası

en: Profile types
tr: Profil türleri

en: Manage permissions
tr: İzinleri yönet

en: Show latest difference
tr: Son değişikliği göster
