Profile 2 (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User
ar: المستخدم

en: Roles
ar: الأدوار

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Load
ar: تحميل

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Deleted
ar: محذوف

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: !date by !username
ar: !date بواسطة !username

en: revert
ar: استرجاع

en: Revision
ar: مراجعة

en: current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Account
ar: الحساب

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Revision information
ar: معلومات المراجعة

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Supports configurable user profiles.
ar: تدعم إمكانية ضبط ملفات المستخدمين.

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ar: أوضح التغيرات التي أجريتها. هذا التوضيح سيساعد باقي المؤلفين على فهم أسباب التغييرات.
