Profile 2 (7.x-2.1) - en to he translation catalogue (55 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Organic groups
he: קבוצות אורגניות

en: Cancel
he: ביטול

en: Edit
he: עריכה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Teaser
he: תקציר

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: User
he: משתמש

en: Added
he: התווסף

en: Roles
he: תפקידים

en: Revisions
he: גרסאות

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Deleted
he: נמחק

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: !date by !username
he: !date מאת !username

en: revert
he: שחזר

en: Revision
he: גרסה

en: current revision
he: גרסה נוכחית

en: Select different revisions to compare.
he: בחר מהדורות שונות להשוואה.

en: next diff >
he: השינוי הבא >

en: < previous diff
he: < שינוי קודם

en: Current revision:
he: מהדורה נוכחית:

en: Revision of !new_date:
he: מהדורה של !new_date:

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Profiles
he: פרופילי משתמשים

en: Account
he: חשבון

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Legend
he: מקרא

en: Compare
he: השווה

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: Supports configurable user profiles.
he: תמיכה בפרופילי חברים הניתנים להתאמה.

en: Highlight changes
he: הדגש שינויים

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
he: ציין הסבר לשינויים שהינך עושה. זה יעזור לאחרים להבין את המניע לשינוי הגירסה

en: Profile types
he: סוגי פרופיל

en: Save profile type
he: שמירת סוג פרופיל

en: Delete profile type
he: מחיקת סוג פרופיל

en: Administer profile types
he: ניהול סוגי פרופיל

en: Manage permissions
he: ניהול הרשאות
