Profile 2 (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Changes
ja: 変更

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Roles
ja: 役割

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Load
ja: ロード

en: Profile
ja: プロフィール

en: Original
ja: オリジナル

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: !date by !username
ja: !date - !username

en: revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Current revision:
ja: 現在のリビジョン:

en: Changed
ja: 変更済

en: Date created
ja: 作成日時

en: Profiles
ja: プロフィール

en: Account
ja: アカウント

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: Compare revisions
ja: リビジョンを比較

en: Generate
ja: 生成する

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Legend
ja: 用例

en: Compare
ja: 比較

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Supports configurable user profiles.
ja: ユーザープロファイルの構成を可能にする

en: Profile pages
ja: プロフィールページ

en: View changes
ja: 変更内容を表示

en: Render
ja: 出力

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ja: 変更についての説明を記入。あなたが行った更新を別の更新者が理解するのに役立ちます。

en: Multilingual - Internationalization
ja: 多言語 - 国際化

en: Manage permissions
ja: 権限の管理
