Profile 2 (7.x-2.1) - en to jv translation catalogue (38 entries)

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Edit
jv: Sunting

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: User
jv: Panganggo

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: Profile
jv: Profil

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: !date by !username
jv: !date déning !username

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: current revision
jv: révisian saiki

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Profiles
jv: Profil

en: Account
jv: Akun

en: User account
jv: Akun panganggo

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Revert to earlier revision
jv: Baléknā nang revisi terakhir

en: Delete earlier revision
jv: Busak revisi terakhir

en: Supports configurable user profiles.
jv: Ndukung profil panganggo sing bisa diowahi dhéwé.

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
jv: Disediakna kanggo nerangake owahan sing Sampéyan gawe. Katrangan iki bisa mbantu penulis liya ngerteni marang motivasi Sampéyan.
