Profiler Builder (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Development
ru: Разработка

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Name
ru: Название

en: Variables
ru: Переменные

en: Exclusive
ru: Эксклюзивный

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
ru: Может содержать только строчные буквы, числа и знак подчеркивания. <strong>Попытка избежать конфликтов с названиями существующих проектов Drupal.</strong>

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Do not begin name with numbers.
ru: Не начинайте имя с числа.
