Profiler Builder (7.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Variables
it: Variabili

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
it: Può contenenre solo lettere minuscole, numeri e sottolineatura ("_"). <strong>Evitare di scegliere un nome uguale ad un progetto Drupal esistente.</strong>

en: Dependencies
it: Dipendenze
