Profiler Builder (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Development
fr: Développement

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Extra settings
fr: Paramètres supplémentaires

en: Exclusive
fr: Exclusif

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
fr: Ce nom ne doit contenir que des lettres minuscules, des chiffres et des tirets-bas (_). <strong>Essayer d'éviter les conflits avec des noms de modules Drupal existants.</strong>

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Do not begin name with numbers.
fr: Le nom ne doit pas commencer par des chiffres.
