Project issue tracking (7.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Priority
da: Prioritet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: project
da: projekt

en: Project
da: Projekt

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Category
da: Kategori

en: Save
da: Gem

en: Component
da: Komponent

en: Unassigned
da: Ikke tildelt

en: Assigned
da: Tildelt

en: Issues
da: Udgaver

en: Components
da: Komponenter

en: Statistics
da: Statistik

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: Unknown
da: Ukendt

en: Issue
da: Udgave

en: Files
da: Filer

en: Active
da: Aktiv

en: Submit @name
da: Indsend @name

en: Send e-mail
da: Send besked

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Code
da: Kode

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Anonymous
da: Anonym

en: Task
da: Opgave

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Project name
da: Projektnavn

en: Fixed
da: Fast

en: E-mail notifications
da: E-mail notifikation

en: Select
da: Vælg

en: Participants
da: Deltagere

en: <None>
da: -Ingen-

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Selection type
da: Udvalgstype

en: Create @name
da: Opret @name

en: Invalid project selected.
da: Ugyldigt projektvalg.

en: Is not one of
da: Er ikke én af

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Is one of
da: Er en af

en: Follow
da: Følg

en: Critical
da: Kritisk

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Taxonomy field @field_name not found.
da: Taksonomifelt @field_name ikke fundet.
