Project issue tracking (7.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Priority
fa: اولویت

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: project
fa: پروژه

en: Project
fa: پروژه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Category
fa: دسته بندی

en: Save
fa: ذخیره

en: Updated
fa: به‌روز

en: Component
fa: جزء

en: Assigned
fa: اختصاص یافته

en: Project issue settings
fa: تنظیمات پی آمد پروژه

en: Issues
fa: پی آمدها

en: Statistics
fa: آمار

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Issue
fa: پی آمد

en: An issue that can be tracked, such as a bug report, feature request, or task.
fa: یک پی آمد که می تواند دنباله گیری شود از قبیل ، گزارش یک باگ ، درخواست ویژگی یا ماموریت.

en: Specify where attachments to issues should be stored on your site, and what filename extensions should be allowed.
fa: معین کردن مکان ذخیره کردن پیوست ها به پی آمد ها در سایت سما.، و فرمت های فایل که باید اجازه داده شود.

en: Submission guidelines
fa: زاهنما های ثبت

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Submit @name
fa: ارسال @name

en: Send e-mail
fa: ارسال پست الکترونیک

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: Code
fa: کد

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Task
fa: وظیفه

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Fixed
fa: ثابت

en: Select
fa: انتخاب

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: Is not one of
fa: نیست یکی از

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Is one of
fa: یکی از

en: Critical
fa: بحرانی

en: Taxonomy field @field_name not found.
fa: فیلد رده‌بندی @field_name پیدا نشد.
