Project issue tracking (7.x-2.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: project
hi: परियोजना

en: Project
hi: परियोजना

en: Major
hi: प्रमुख

en: Minor
hi: गौण

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Category
hi: वर्ग

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Component
hi: अंग

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Send e-mail
hi: ई-मेल भेजें

en: Normal
hi: सामान्य

en: Code
hi: कोड

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Task
hi: कार्य

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: <None>
hi: <कोई नहीं>

en: Create @name
hi: @name बनाएँ

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Critical
hi: विकट

en: Taxonomy field @field_name not found.
hi: वर्गीकरण क्षेत्र @field_name नहीं मिला
