Project issue tracking (7.x-2.0-alpha2) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Project
id: Proyek

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Category
id: Kategori

en: Save
id: Simpan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Statistics
id: Statistik

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Submit @name
id: Kirim @name

en: Send e-mail
id: Kirim email

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Code
id: Kode

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Anonymous
id: Anonim

en: Task
id: Perintah

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Fixed
id: Tetap

en: E-mail notifications
id: Notifikasi surel

en: Select
id: Pilih

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Create @name
id: Kirim @name

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Critical
id: Kritis

en: Taxonomy field @field_name not found.
id: Field taksonomi @field_name tidak ditemukan.
