Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to he translation catalogue (81 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Author
he: מחבר/ת

en: Replies
he: תגובות

en: Subscribe
he: הרשמה

en: more
he: עוד

en: Priority
he: עדיפות

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: project
he: פרוייקט

en: Project
he: פרוייקט

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: - None -
he: - ללא -

en: Category
he: קטגוריה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: Summary
he: תקציר

en: Path
he: מיקום

en: Updated
he: עודכן

en: Component
he: רכיב

en: Unassigned
he: לא משוייך

en: Assigned
he: מוקצה

en: Search for
he: מה לחפש

en: Components
he: רכיבים

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Issues for all projects
he: מטלות לכל הפרויקטים

en: Assigned to
he: מוקצה ל-

en: Unknown
he: לא ידוע

en: An issue that can be tracked, such as a bug report, feature request, or task.
he: מטלה שניתנת למעקב, כמו דיווח על תקלה, בקשת תכולה, או משימה.

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Submit @name
he: הגשת @name

en: Page
he: דף

en: Send e-mail
he: שליחת אימייל

en: Score
he: ניקוד

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Task
he: משימה

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: author
he: מחבר/ת

en: Fixed
he: קבוע

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: <None>
he: <ללא>

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Offset
he: היסט

en: Selection type
he: סוג בחירה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Is not one of
he: אינו אחד מ-

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: - Select a project -
he: - בחר/י פרויקט -

en: Create a new issue
he: יצירת נושא חדש

en: Enter a comma separated list of projects.
he: הכנס/י רשימת פרויקטים, מופרדת בפסיק.

en: - Open issues -
he: - נושאים פתוחים -

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en:  new
he:  חדש
